Це комплексний навчальний посібник, який призначений для підвищення кваліфікації та професійної підготовки фахівців у сфері розвитку громад.

Автори (Мирослав Трещов та Анна Мунько) розглядають у посібнику шляхи підвищення самодостатності місцевих громад завдяки приведеним тут ефективним практикам управління та розвитку, який розглядається як певний результат процесу глобалізації . Вони також підкреслюють важливість як управлінської, так і ресурсної самодостатності територіальних громад для забезпечення їх сталого розвитку. Документ гарно висвітлює усі цілі залучення інвестицій місцевими громадами, розвитку їх інфраструктури та надання на їх території найякісніших публічних послуг. Автори обговорюють складність сучасного територіального розвитку в Україні, детально описують стратегічні пріоритети та нагальну необхідність саме децентралізованих підходів у сфері управління, вони ознайомлюють читача з такими важливими ключовими поняттями, як інноваційні екосистеми та сталий розвиток, «розумне місто» та теорія полюсів зростання.

З точки зору методології управління розвитком громади окреслюються теоретичні та практичні виклики місцевого самоврядування в сучасних реаліях децентралізації, проясняються питання об’єднання традиційних та інноваційних механізмів управління громадами. Також підкреслюється важливість застосування управління, яке орієнтоване саме на результат та надаються методики оцінки стратегій розвитку громади, детально описується, як саме органи місцевого самоврядування та громадськість повинні співпрацювати максимально ефективно. Розглядаються нові типи інституцій, які реально можуть сприяти участі громадськості у сталому розвитку громад, аналізуються усі типи ресурсів, які найбільш необхідні для розвитку громади. Досліджуються теоретичні засади “фінансової безпеки” та незалежності громад.

посилання: https://er.dduvs.in.ua/bitstream/123456789/11496/1/%d0%bc%d0%b0%d0%ba%d0%b5%d1%82_%d0%a1%d0%86%d0%a0%d0%a2%20%d0%bf%d0%be%d1%81%d1%96%d0%b1%d0%bd%d0%b8%d0%ba%20%d0%9f%d0%a3%d0%90.pdf